MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Fåtölj 6673227
*
nr 667 3227
Bruno Mathsson
(1907-1988), Sverige
Fåtölj, Jetson, Bruno Mathsson (1907-1988), tyg
Kondition: slitage
Bruno Mathsson, född 1907 i Värnamo, död 1988 i Värnamo, svensk möbelformgivare och arkitekt.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 november 2010
kl 21:34:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/11 17:44:53
1
1.600 kr
15/11 21:21:03
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bruno Mathsson
Bruno Mathsson, född 1907 i Värnamo, död 1988 i Värnamo, svensk möbelformgivare och arkitekt.
Läs mer om Bruno Mathsson
- Läs mer...
Emmafåtölj
Stoppad fåtölj i nyrokoko
Jetson av Bruno Mathsson
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno mathson bruno mathsson bruno matsson fåtölj jetson jetson-fåtölj jetsonfåtölj karmstol karmstolar stol stolar svensk design sverige tyg
-
1026 Fåtölj
Ingrid, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jobst..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:51
*
Bruno Mathsson
Kondition: slitage
Bruno Mathsson, född 1907 i Värnamo, död 1988 i Värnamo, svensk möbelformgivare och arkitekt.
Läs mer om Bruno Mathsson
nr 667 3227
Bruno Mathsson
(1907-1988), Sverige
Fåtölj, Jetson, Bruno Mathsson (1907-1988), tyg
Kondition: slitage
Bruno Mathsson, född 1907 i Värnamo, död 1988 i Värnamo, svensk möbelformgivare och arkitekt.
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 november 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/11 17:44:53 | 1 | 1.600 kr |
15/11 21:21:03 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bruno Mathsson
Bruno Mathsson, född 1907 i Värnamo, död 1988 i Värnamo, svensk möbelformgivare och arkitekt.Läs mer om Bruno Mathsson
- Läs mer...
Emmafåtölj
Stoppad fåtölj i nyrokoko
Jetson av Bruno Mathsson
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
Stoppad fåtölj i nyrokoko
Jetson av Bruno Mathsson
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno mathson bruno mathsson bruno matsson fåtölj jetson jetson-fåtölj jetsonfåtölj karmstol karmstolar stol stolar svensk design sverige tyg
-
1026 Fåtölj
Ingrid, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jobst..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:51