MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Fåtölj 15821035

nr 1582 1035

Bruno Mathsson

(1907-1988), Sverige

Fåtölj, "Arbetsstolen 41", böjträ, sadelgjord

Kondition: slitage, skador, nackkudden saknar spänne

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.400 kr

måndag 27 november 2023
kl 19:23:01

  • Klassiska
  • 27 nov

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Bruno Mathsson

Läs mer om Bruno Mathsson
Emmafåtölj
Stoppad fåtölj i nyrokoko