FURNITURE / Chairs and Stools / Fåtölj 4183357
*
nr 418 3357
Fåtölj
Lenght: ()
Bruno Mathsson, Jetson
Estimate:
2000
Sold:
SEK 1800
Auction date:
Monday July 3 2006
at 16:00:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
19/6 12:22:49
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Emmafåtölj
Stoppad fåtölj i nyrokoko
Jetson av Bruno Mathsson
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno mathson bruno mathsson bruno matsson fåtölj jetson jetson-fåtölj jetsonfåtölj karmstol karmstolar stol stolar svensk design
-
5252 ARMCHAIR
+ footstool, Arnhilds hus, 1990-tal, wear.
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:09
-
6060 ARMCHAIRS
3 pcs,
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:50
-
6755 ARMCHAIRS
one pair, Gunilla Allard (b. 1957), Sweden. Lammhu..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:37
*
Fåtölj
nr 418 3357
Fåtölj
Lenght: ()
Bruno Mathsson, Jetson
| Estimate: | 2000 |
|---|---|
| Sold: | SEK 1800 |
| Auction date: |
Monday July 3 2006 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 19/6 12:22:49 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Emmafåtölj
Stoppad fåtölj i nyrokoko
Jetson av Bruno Mathsson
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
Stoppad fåtölj i nyrokoko
Jetson av Bruno Mathsson
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno mathson bruno mathsson bruno matsson fåtölj jetson jetson-fåtölj jetsonfåtölj karmstol karmstolar stol stolar svensk design
-
5252 ARMCHAIR
+ footstool, Arnhilds hus, 1990-tal, wear.
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:09 -
6060 ARMCHAIRS
3 pcs,
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:50 -
6755 ARMCHAIRS
one pair, Gunilla Allard (b. 1957), Sweden. Lammhu..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:37



