FURNITURE / Chairs and Stools / Armchair 9952100
*
nr 995 2100
ARMCHAIR
1950s,
1950-tal
Estimate:
1000
Sold:
SEK 2800
Auction date:
Monday November 16 2015
at 18:02:06
- Bid history
Time
Bidder
Bid
15/11 18:36:44
1
1.000 kr
16/11 13:17:54
2
2.200 kr
16/11 14:23:57
3
2.000 kr
16/11 14:23:57
2
2.200 kr (Robot)
16/11 14:24:18
3
2.400 kr
16/11 15:31:15
2
2.600 kr
16/11 17:49:30
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fåtölj karmstol karmstolar stol stolar
-
7096 CHAIRS
one pair, Charles & Ray Eames, Plastic Armchair, V..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:20
*
ARMCHAIR
Läs om budbetjänten
Read more about 50/60-tal
nr 995 2100
ARMCHAIR
1950s,
1950-tal
| Estimate: | 1000 |
|---|---|
| Sold: | SEK 2800 |
| Auction date: |
Monday November 16 2015 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 15/11 18:36:44 | 1 | 1.000 kr |
| 16/11 13:17:54 | 2 | 2.200 kr |
| 16/11 14:23:57 | 3 | 2.000 kr |
| 16/11 14:23:57 | 2 | 2.200 kr (Robot) |
| 16/11 14:24:18 | 3 | 2.400 kr |
| 16/11 15:31:15 | 2 | 2.600 kr |
| 16/11 17:49:30 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fåtölj karmstol karmstolar stol stolar
-
7096 CHAIRS
one pair, Charles & Ray Eames, Plastic Armchair, V..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:20



