KONST / Litografier / Färgserigrafi 12994354
nr 1299 4354
Man Ray
(1890-1976), USA
Färgserigrafi, "Seguidilla", 1971. Signerad, numrerad 31/40, ristad signatur och numrering. Motivet: 40x51 cm
Kondition: plexiglaset med tejpmärke
Man Ray, amerikansk konstnär född 1890, död 1976.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
7.400 kr
måndag 6 januari 2020
kl 19:32:48
2.600 kr
3.400 kr
3.000 kr
3.200 kr (Budbetjänt)
3.400 kr
3.400 kr (Budbetjänt)
3.600 kr
7.200 kr