KONST / Litografier / Färgserigrafi 13588476

nr 1358 8476

Lage Lindell

(1920-1980), Sverige

Färgserigrafi, Lage Lindell (1920-1980), Sverige. "Fossie". Signerad, numrerad 11/54. Bladets mått: ca 56x76 cm, oramat löst blad

Konditionsrapport: vågighet

Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,

Utrop:

700 kr

Såld:

350 kr

måndag 2 november 2020
kl 19:41:31

27/10 15:20:20 1      300 kr
30/10 20:49:22 2      Vinnande bud

Lage Lindell

Läs mer om Lage Lindell