KONST / Litografier / Färglitografier 12422069

nr 1242 2069

Reinhold Ljunggren

(1920-2006), Sverige

Färglitografier, 2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Motiv från Trosa, Signerade. Motivet: 31x23

Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 18 mars 2019
kl 18:52:59

17/3 21:48:18 1      Vinnande bud
18/3 17:46:54 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 18 mar

Reinhold Ljunggren

Läs mer om Reinhold Ljunggren