KONST / Litografier / Färglitografier 11618079
nr 1161 8079
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Färglitografier, 4 st, "Piruetter för Ess". I mapp, signerad och numrerad 7/40, bladets mått: 63x43
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
8.000 kr
Såld:
5.000 kr
måndag 12 februari 2018
kl 19:17:34
4.000 kr
4.200 kr
4.400 kr
4.600 kr
4.800 kr
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson