KONST / Litografier / Färglitografier 11356639
*
nr 1135 6639
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografier, 10 st, Lars Norrman (1915-1979)
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 oktober 2017
kl 18:20:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/10 13:06:04
1
300 kr
8/10 23:30:08
2
Vinnande bud
9/10 14:23:05
3
450 kr
9/10 14:23:05
2
500 kr (Budbetjänt)
9/10 14:23:16
3
600 kr
9/10 14:23:17
2
700 kr (Budbetjänt)
9/10 18:15:08
3
800 kr
9/10 18:15:09
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier lars norrman litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6194 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:03
-
6148 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Kvinna i hatt. ..//
Aktuellt bud: 1.800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:46
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lars Norrman
nr 1135 6639
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografier, 10 st, Lars Norrman (1915-1979)
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 oktober 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/10 13:06:04 | 1 | 300 kr |
8/10 23:30:08 | 2 | Vinnande bud |
9/10 14:23:05 | 3 | 450 kr |
9/10 14:23:05 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
9/10 14:23:16 | 3 | 600 kr |
9/10 14:23:17 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
9/10 18:15:08 | 3 | 800 kr |
9/10 18:15:09 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier lars norrman litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6194 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:03 -
6148 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Kvinna i hatt. ..//
Aktuellt bud: 1.800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:46