KONST / Litografier / Färglitografier 6503554
*
nr 650 3554
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografier, 3 st, Lars Norrman (1915-1979)
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 augusti 2010
kl 18:16:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/8 17:13:11
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier lars norrman litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6194 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:03
-
6148 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Kvinna i hatt. ..//
Aktuellt bud: 1.800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:46
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
nr 650 3554
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografier, 3 st, Lars Norrman (1915-1979)
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 augusti 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/8 17:13:11 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier lars norrman litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6194 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:03 -
6148 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Kvinna i hatt. ..//
Aktuellt bud: 1.800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:46