KONST / Litografier / Färglitografier 12224126

nr 1222 4126

Evy Låås

(1923-1999), Sverige

Färglitografier, 2 st, Evy Låås (1923-1999), Sverige. Blommor, signerad. Numrerade. Motivet: 36x52,35x38

Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.

Utrop:

300 kr

Såld:

450 kr

måndag 10 december 2018
kl 19:28:26

Evy Låås

Läs mer om Evy Låås