KONST / Litografier / Färglitografier 14043481

nr 1404 3481

Bengt Lindström

(1925-2008), Sverige

Färglitografier, 2 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, numrerad 21/100. Motivet: 20x15, yttermått inklusive ram: 33x30 cm

Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.

Utrop:

700 kr

Såld:

450 kr

måndag 21 juni 2021
kl 18:30:00

Bengt Lindström

Läs mer om Bengt Lindström