KONST / Litografier / Färglitografier 10134056

nr 1013 4056

Jan Lundquist

(f. 1935), Sverige

Färglitografier, 2 st. Adrian von Arkel och Jan Lundquist, Storskär, Stureplan, numrerade och signerade, motivet: 44x60

Konditionsrapport: en saknar glas

Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.

Utrop:

600 kr

Såld:

1.200 kr

måndag 18 januari 2016
kl 19:10:23

  • Tema
  • 18 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Jan Lundquist

Läs mer om Jan Lundquist