KONST / Litografier / Färglitografi 8034207
nr 803 4207
Waldemar Sjölander
(1906-1988), Sverige
Färglitografi, Waldemar Sjölander (1906-1988), 35/41, signerad, -47, motivets mått: 63x45
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
måndag 28 januari 2013
kl 18:59:07
300 kr
400 kr
500 kr
Waldemar Sjölander
Läs mer om Waldemar Sjölander