KONST / Litografier / Färglitografi 14895312
*
nr 1489 5312
Viola Larsson-Allvar
(1918-2004), Sverige
Hängande gren över vatten och näckros. Signerad VioLA, numrerad 192/360. Färglitografi, bildmått: 60x50 cm
Viola Larsson-Allvar, svensk bildkonstnär född 1918 i Umeå, död 2004 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 september 2022
kl 18:26:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/9 14:37:38
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Viola Larsson-Allvar
Viola Larsson-Allvar, svensk bildkonstnär född 1918 i Umeå, död 2004 i Stockholm.
Läs mer om Viola Larsson-Allvar
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige viola larsson-allvar
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32
-
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31
*
Viola Larsson-Allvar
Viola Larsson-Allvar, svensk bildkonstnär född 1918 i Umeå, död 2004 i Stockholm.
Läs mer om Viola Larsson-Allvar
nr 1489 5312
Viola Larsson-Allvar
(1918-2004), Sverige
Hängande gren över vatten och näckros. Signerad VioLA, numrerad 192/360. Färglitografi, bildmått: 60x50 cm
Viola Larsson-Allvar, svensk bildkonstnär född 1918 i Umeå, död 2004 i Stockholm.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 september 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/9 14:37:38 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Viola Larsson-Allvar
Viola Larsson-Allvar, svensk bildkonstnär född 1918 i UmeÃ¥, död 2004 i Stockholm.Läs mer om Viola Larsson-Allvar
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige viola larsson-allvar
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32 -
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31



