KONST / Litografier / Färglitografi 12422053

nr 1242 2053

Vide Janson

(1924-2007), Sverige

Färglitografi, Vide Janson (1924-2007), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 5/10. Motivet: 43x70 cm

Vide Janson, svensk grafiker, målare och skulptör född 1924, död 2007.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 18 mars 2019
kl 18:32:59

17/3 21:40:04 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 18 mar

Vide Janson

Läs mer om Vide Janson