KONST / Litografier / Färglitografi 14842002
nr 1484 2002
Verner Molin
(1907-1980), Sverige
Komposition. Signerad, numrerad 9/100, daterad 1970. Färglitografi, bildmått: 63x50 cm, yttermått inklusive ram: 80x65 cm
Verner Molin, född 1907 i Rättvik, Dalarna, död 1980, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
måndag 29 augusti 2022
kl 18:25:53
11/8 09:58:11
100 kr
29/8 16:21:03
29 aug
Retro
Läs mer om Retro
Verner Molin
Läs mer om Verner Molin