KONST / Litografier / Färglitografi 14842002

nr 1484 2002

Verner Molin

(1907-1980), Sverige

Komposition. Signerad, numrerad 9/100, daterad 1970. Färglitografi, bildmått: 63x50 cm, yttermått inklusive ram: 80x65 cm

Verner Molin, född 1907 i Rättvik, Dalarna, död 1980, svensk målare.

Utrop:

300 kr

Såld:

150 kr

måndag 29 augusti 2022
kl 18:25:53

11/8 09:58:11 1      100 kr
29/8 16:21:03 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 29 aug

Retro

Läs mer om Retro

Verner Molin

Läs mer om Verner Molin