KONST / Litografier / Färglitografi 12177591
*
nr 1217 7591
Vera Nilsson
(1888-1979), Sverige
Färglitografi, Komposition. Signerad, numrerad 17/250. Motivet: 51x39 cm
Vera Nilsson, svensk målare född i Jönköping 1888, död 1979.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 november 2018
kl 18:15:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/11 21:50:34
1
1.200 kr
12/11 22:18:36
2
1.200 kr
12/11 22:18:36
1
1.200 kr (Budbetjänt)
12/11 22:18:46
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Vera Nilsson
Vera Nilsson, svensk målare född i Jönköping 1888, död 1979.
Läs mer om Vera Nilsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vera nilsson
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:28
-
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:54
-
5207 Färglitografi
Claes Folcker (1940-2019), Sverige. Vinter i Waxho..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 19:44
*
Vera Nilsson
Vera Nilsson, svensk målare född i Jönköping 1888, död 1979.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Vera Nilsson
nr 1217 7591
Vera Nilsson
(1888-1979), Sverige
Färglitografi, Komposition. Signerad, numrerad 17/250. Motivet: 51x39 cm
Vera Nilsson, svensk målare född i Jönköping 1888, död 1979.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 november 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/11 21:50:34 | 1 | 1.200 kr |
12/11 22:18:36 | 2 | 1.200 kr |
12/11 22:18:36 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
12/11 22:18:46 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Vera Nilsson
Vera Nilsson, svensk mÃ¥lare född i Jönköping 1888, död 1979.Läs mer om Vera Nilsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vera nilsson
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:28 -
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:54 -
5207 Färglitografi
Claes Folcker (1940-2019), Sverige. Vinter i Waxho..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 19:44