KONST / Litografier / Färglitografi 14099009

nr 1409 9009

Unto Eloranta

(1921-1984), Sverige

Färglitografi, Signerad, numrerad 123/210, daterad 1979. Motivet: 19x26cm, yttermått inklusive ram: 32x42cm

Unto Eloranta, finlandssvensk målare och grafiker född i Nyslott, Finland 1921, död 1984 i Haparanda.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 2 augusti 2021
kl 18:55:14

26/7 15:10:15 1      Vinnande bud

Unto Eloranta

Läs mer om Unto Eloranta