KONST / Litografier / Färglitografi 12422024

nr 1242 2024

Uno Vallman

(1913-2004), Sverige

Färglitografi, Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Hamn. Signerad, numrerad 337/360. Motivet: 49x63 cm

Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.

Utrop:

600 kr

Såld:

150 kr

måndag 18 mars 2019
kl 19:26:03

15/3 18:06:37 1      100 kr
18/3 11:15:36 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 18 mar

Uno Vallman

Läs mer om Uno Vallman