KONST / Litografier / Färglitografi 14052166

nr 1405 2166

Ulrica Hydman-Vallien

(1938-2018), Sverige

Färglitografi, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Signerad, numrerad 203/380. Motivet: 43x32 cm, yttermått inklusive ram: 57,5x44,5 inkl ram

Ulrica Hydman-Vallien, svensk konstnär född 1938, död 2018.

Utrop:

800 kr

Såld:

900 kr

måndag 21 juni 2021
kl 18:30:53

  • Tema
  • 21 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Ulrica Hydman-Vallien

Läs mer om Ulrica Hydman-Vallien