KONST / Litografier / Färglitografi 14052203
nr 1405 2203
Ulla Schumacher-Percy
(1918-2007), Sverige
Färglitografi, "Den dagen". Signerad, numrerad 232/260, daterad -70. Motivet: 43x39, yttermått inklusive ram: 56x49 cm
Ulla Schumacher-Percy, svensk textilkonstnär född i Stockholm 1918, död 2007.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 juni 2021
kl 18:21:12
21/6 15:32:42
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Ulla Schumacher-Percy
Läs mer om Ulla Schumacher-Percy