KONST / Litografier / Färglitografi 9884003
*
nr 988 4003
Ulf Lundell
(f. 1949), Sverige
Färglitografi, Ulf Lundell (f. 1949), 1989, 94/100 'Hommage A William S. ', bladets mått: 75x57
Ulf Lundell, svensk musiker, författare och målare född i Stockholm 1949.
Följerätt
Utrop:
2.600 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 oktober 2015
kl 19:06:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/10 11:33:49
1
Vinnande bud
19/10 16:01:04
2
2.400 kr
19/10 16:01:05
1
2.600 kr (Budbetjänt)
19/10 16:01:53
2
2.800 kr
19/10 16:01:53
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
19 okt
Grafik
På Tema Grafik den 19 oktober har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Hans Arnold, Reidar Aulie, Enrico Baj, Alexander Calder, Marc Chagall, James Coignard, Cor ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Ulf Lundell
Ulf Lundell, svensk musiker, författare och målare född i Stockholm 1949.
Läs mer om Ulf Lundell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf lundell
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41
-
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28
*
Ulf Lundell
Ulf Lundell, svensk musiker, författare och målare född i Stockholm 1949.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Grafik
Läs mer om Ulf Lundell
nr 988 4003
Ulf Lundell
(f. 1949), Sverige
Färglitografi, Ulf Lundell (f. 1949), 1989, 94/100 'Hommage A William S. ', bladets mått: 75x57
Ulf Lundell, svensk musiker, författare och målare född i Stockholm 1949.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.600 kr |
Såld: | 3.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 oktober 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/10 11:33:49 | 1 | Vinnande bud |
19/10 16:01:04 | 2 | 2.400 kr |
19/10 16:01:05 | 1 | 2.600 kr (Budbetjänt) |
19/10 16:01:53 | 2 | 2.800 kr |
19/10 16:01:53 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
19 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik den 19 oktober har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Hans Arnold, Reidar Aulie, Enrico Baj, Alexander Calder, Marc Chagall, James Coignard, Cor ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Ulf Lundell
Ulf Lundell, svensk musiker, författare och mÃ¥lare född i Stockholm 1949.Läs mer om Ulf Lundell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf lundell
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08 -
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41 -
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28