KONST / Litografier / Färglitografi 13978136

nr 1397 8136

Sven Lidberg

(1929-2009), Sverige

Färglitografi, Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Mariefred. Signerad, numrerad 272/280. Motivet: 51x62 cm, oramat löst blad, bladets mått: 62x74 cm

Sven Lidberg, svensk målare född 1929 i Stockholm, död 2009.

Utrop:

700 kr

Såld:

800 kr

måndag 17 maj 2021
kl 18:30:01

Sven Lidberg

Läs mer om Sven Lidberg