KONST / Litografier / Färglitografi 15664201

nr 1566 4201

Sven Lidberg

(1929-2009), Sverige

Franskt torgmotiv. Signerad, numrerad 252/270. Färglitografi, bildmått: 47x35 cm, yttermått inklusive ram: 64x50 cm

Sven Lidberg, svensk målare född 1929 i Stockholm, död 2009.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 25 september 2023
kl 18:32:19

19/9 23:06:01 1      Vinnande bud

Sven Lidberg

Läs mer om Sven Lidberg