KONST / Litografier / Färglitografi 14177591
nr 1417 7591
Sven Ahlgren
(1922-1997), Sverige
Stockholm. Signerad, numrerad 34/300. Färglitografi, bildmått: 36x49, yttermått inklusive ram: 47x60 cm
Sven Harald Ahlgren, svensk bildkonstnär född 1922, död 1997.
Utrop:
400 kr
Såld:
600 kr
måndag 6 september 2021
kl 20:18:20
500 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
Sven Ahlgren
Läs mer om Sven Ahlgren