KONST / Litografier / Färglitografi 14598403
nr 1459 8403
Stig Jonzon
(1913-1987), Sverige
Signerad, numrerad 124/440, Stockholmsmotiv. Färglitografi, bildmått: 40x48cm, yttermått inklusive ram: 48x55cm
Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
måndag 4 april 2022
kl 19:58:58
150 kr
Stig Jonzon
Läs mer om Stig Jonzon