KONST / Litografier / Färglitografi 16045374
*
nr 1604 5374
Sixten Haage
(1926-2021), Sverige
Bryssel i kvällssol. Signerad, numrerad 266/300, daterad - 89. Färglitografi, bildmått: 31x28 cm, yttermått inklusive ram: 47x41 cm
Sixten Haage, svensk svensk målare och grafiker född 1926 i Stockholm, död 2021.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 mars 2024
kl 20:29:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/3 18:12:59
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Sixten Haage
Sixten Haage, svensk svensk målare och grafiker född 1926 i Stockholm, död 2021.
Läs mer om Sixten Haage
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bryssel i kvällssol färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sixten haage sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Sixten Haage
Sixten Haage, svensk svensk målare och grafiker född 1926 i Stockholm, död 2021.
Läs mer om Sixten Haage
nr 1604 5374
Sixten Haage
(1926-2021), Sverige
Bryssel i kvällssol. Signerad, numrerad 266/300, daterad - 89. Färglitografi, bildmått: 31x28 cm, yttermått inklusive ram: 47x41 cm
Sixten Haage, svensk svensk målare och grafiker född 1926 i Stockholm, död 2021.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 mars 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/3 18:12:59 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Sixten Haage
Sixten Haage, svensk svensk mÃ¥lare och grafiker född 1926 i Stockholm, död 2021.Läs mer om Sixten Haage
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bryssel i kvällssol färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sixten haage sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



