KONST / Litografier / Färglitografi 11743502
nr 1174 3502
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Färglitografi, Signerad, daterad 1957, numrerad 209/250, motivet: 57x43
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
måndag 9 april 2018
kl 19:23:10
150 kr
200 kr
300 kr
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
Siri Rathsman
Läs mer om Siri Rathsman