KONST / Litografier / Färglitografi 14072202

nr 1407 2202

Siri Derkert

(1888-1973), Sverige

Färglitografi, Siri Derkert (1888-1973), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 10/250. Motivet: 40x47, yttermått inklusive ram: 55x62 cm

Konditionsrapport: skadad ram

Siri Derkert, svensk målare och grafiker född 1888 i Stockholm, död 1973.

Utrop:

700 kr

Såld:

500 kr

måndag 5 juli 2021
kl 18:31:48

Siri Derkert

Läs mer om Siri Derkert