KONST / Litografier / Färglitografi 7897167
*
nr 789 7167
Sigvard Bernadotte
(1907-2002), Sverige
Färglitografi , Sigvard Bernadotte (1907-2002), HC-upplaga, Spelkort, -84, motivets mått: 38 x 45
Sigvard Bernadotte, född 1907 på Drottningholms slott, död 2002 i Stockholm, svensk konsthantverkare, formgivare och illustratör.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2012
kl 18:11:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/11 12:02:08
1
400 kr
5/11 17:23:03
2
500 kr
5/11 18:04:51
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Sigvard Bernadotte
Sigvard Bernadotte, född 1907 på Drottningholms slott, död 2002 i Stockholm, svensk konsthantverkare, formgivare och illustratör.
Läs mer om Sigvard Bernadotte
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: design färglitografi grafik hc-upplaga litografi litografier litografiskt blad sigvard bernadotte spelkort svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4003 Färglitografi
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:51
*
Sigvard Bernadotte
Sigvard Bernadotte, född 1907 på Drottningholms slott, död 2002 i Stockholm, svensk konsthantverkare, formgivare och illustratör.
Läs mer om Sigvard Bernadotte
nr 789 7167
Sigvard Bernadotte
(1907-2002), Sverige
Färglitografi , Sigvard Bernadotte (1907-2002), HC-upplaga, Spelkort, -84, motivets mått: 38 x 45
Sigvard Bernadotte, född 1907 på Drottningholms slott, död 2002 i Stockholm, svensk konsthantverkare, formgivare och illustratör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/11 12:02:08 | 1 | 400 kr |
5/11 17:23:03 | 2 | 500 kr |
5/11 18:04:51 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Sigvard Bernadotte
Sigvard Bernadotte, född 1907 pÃ¥ Drottningholms slott, död 2002 i Stockholm, svensk konsthantverkare, formgivare och illustratör.Läs mer om Sigvard Bernadotte
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: design färglitografi grafik hc-upplaga litografi litografier litografiskt blad sigvard bernadotte spelkort svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4003 Färglitografi
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:51