KONST / Litografier / Färglitografi 15941031
nr 1594 1031
Salvador DalÃ
(1904-1989), Spanien
"Le Cheval De Course" ur "Les Chevaux Daliniens". Signerad, numrerad 10/250. Tryckt av Wolfensburger, Zurich. Utgiven av Wajntraub & Carpentier, Paris. Färglitografi, bildmått: 40x53 cm, yttermått inklusive ram: 66x76 cm
Salvador DalÃ, spansk målare född 1904, död 1989.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
4.200 kr
måndag 29 januari 2024
kl 18:34:56
3.600 kr
3.200 kr
3.400 kr (Budbetjänt)
3.600 kr
3.600 kr (Budbetjänt)
3.800 kr
4.000 kr
- Klassiska
29 jan
Klassiska
Läs mer om Klassiska