KONST / Litografier / Färglitografi 11401050
*
nr 1140 1050
Sadamasa Motonaga
(1922-2011), Japan
Färglitografi, Sadamasa Motonaga (1922-2011), 65/100, bladets mått: 76x56, löst blad
Sadamasa Motonaga, japansk bildkonstnär född 1922, död 2011.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 oktober 2017
kl 18:09:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/10 17:01:58
1
600 kr
30/10 17:36:26
2
500 kr
30/10 17:36:26
1
600 kr (Budbetjänt)
30/10 17:36:49
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sadamasa Motonaga
Sadamasa Motonaga, japansk bildkonstnär född 1922, död 2011.
Läs mer om Sadamasa Motonaga
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien färglitografi grafik japan japansk litografi litografier litografiskt blad löst blad sadamasa motonaga
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Sadamasa Motonaga
Sadamasa Motonaga, japansk bildkonstnär född 1922, död 2011.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Sadamasa Motonaga
nr 1140 1050
Sadamasa Motonaga
(1922-2011), Japan
Färglitografi, Sadamasa Motonaga (1922-2011), 65/100, bladets mått: 76x56, löst blad
Sadamasa Motonaga, japansk bildkonstnär född 1922, död 2011.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 oktober 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/10 17:01:58 | 1 | 600 kr |
| 30/10 17:36:26 | 2 | 500 kr |
| 30/10 17:36:26 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 30/10 17:36:49 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sadamasa Motonaga
Sadamasa Motonaga, japansk bildkonstnär född 1922, död 2011.Läs mer om Sadamasa Motonaga
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien färglitografi grafik japan japansk litografi litografier litografiskt blad löst blad sadamasa motonaga
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



