bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 12353307



*

nr 1235 3307


Roland Svensson

(1910-2003), Sverige


Färglitografi, Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Vinter. Signerad, numrerad 320/360. Motivet: 41x35 cm


Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Bevakningspris:

ÄR UPPNÅTT

Aktuellt bud: 150 kr (per 17:23:03)
Uppdatera
Visning

fredag 15/2, lördag 16/2, söndag 17/2 och måndag 18/2


Auktionen
avslutas:

måndag 18 februari kl 20:27:04


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 60 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud
  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/2 06:36:36 1      100 kr
13/2 19:46:49 2      ledande budet*

*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Konstnär/Designer

Roland Svensson

Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.

Läs mer om Roland Svensson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad roland svensson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vinter
  • 4180 Färglitografi
    2 st, Einar Nerman (1888-1983), Sverige. 360 uppla..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 feb kl 18:58
  • 4181 Färglitografi
    3 st, Einar Nerman (1888-1983), Sverige. 360-uppla..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 feb kl 18:00
  • 4238 Färglitografi
    Åke Westin (f. 1939), Sverige. Stortorget. Signera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 feb kl 20:30
  • 4304 Färglitografi
    Anders Sköld (f. 1968), Sverige. Stockholm. Signer..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 feb kl 18:06
  • 4649 Färglitografi
    Anthony Strüwer (f. 1942), 21/250, löst blad, Sign..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 feb kl 18:22
  • 4051 Färglitografi
    Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. "Solnedgång i..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 feb kl 18:11




Ladda ner broschyr