KONST / Litografier / Färglitografi 14231030
nr 1423 1030
Roberto Matta
(1911-2002), Frankrike
Signerad, numrerad 44/60, komposition. Färglitografi. Bladets mått: 41x52cm, yttermått inklusive ram: 57x67cm
Roberto Matta, född i Santiago 1911, död 2002, chilensk målare.
måndag 4 oktober 2021
kl 18:59:37
Roberto Matta
Läs mer om Roberto Matta