KONST / Litografier / Färglitografi 12167180
*
nr 1216 7180
Richard Mortensen
(1910-1993), Danmark
Färglitografi, Signerad, daterad 1947, numrerad 164/250. Motivet: 65x51 cm
Richard Mortensen, dansk målare och grafiker född 1910 i Köpenhamn, död 1993.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 november 2018
kl 20:03:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/11 13:04:38
1
Vinnande bud
10/11 00:59:17
2
600 kr
10/11 00:59:17
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Richard Mortensen
Richard Mortensen, dansk målare och grafiker född 1910 i Köpenhamn, död 1993.
Läs mer om Richard Mortensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad norden richard mortensen skandinavien
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27
*
Richard Mortensen
Richard Mortensen, dansk målare och grafiker född 1910 i Köpenhamn, död 1993.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Richard Mortensen
nr 1216 7180
Richard Mortensen
(1910-1993), Danmark
Färglitografi, Signerad, daterad 1947, numrerad 164/250. Motivet: 65x51 cm
Richard Mortensen, dansk målare och grafiker född 1910 i Köpenhamn, död 1993.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 november 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/11 13:04:38 | 1 | Vinnande bud |
10/11 00:59:17 | 2 | 600 kr |
10/11 00:59:17 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Richard Mortensen
Richard Mortensen, dansk mÃ¥lare och grafiker född 1910 i Köpenhamn, död 1993.Läs mer om Richard Mortensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad norden richard mortensen skandinavien
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50 -
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27