KONST / Litografier / Färglitografi 13857520
nr 1385 7520
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Vintermotiv Trosa. Signerad, numrerad 18/310. Motivet: 32x45, yttermått inklusive ram: 49x61 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 22 mars 2021
kl 19:41:32
200 kr
250 kr
300 kr
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren