KONST / Litografier / Färglitografi 14145397
nr 1414 5397
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Vinterkust. Signerad, numrerad 201/360. Bildmått: 29x47, yttermått inklusive ram: 43x61 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
måndag 23 augusti 2021
kl 18:59:46
20/8 10:52:52
100 kr
20/8 11:09:09
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren