KONST / Litografier / Färglitografi 14177070
nr 1417 7070
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
2 st. Vintermotiv. Signerad, numrerad 227/360 respektive 19/360. Färglitografi, bildmått: 28x40 cm, yttermått inklusive ram: 40x50 cm respektive 46x56 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 6 september 2021
kl 20:18:01
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren