KONST / Litografier / Färglitografi 11922252

nr 1192 2252

Reinhold Ljunggren

(1920-2006), Sverige

Färglitografi, Trosa stad. Signerad, numrerad 74/400, Motivet: 22x19 cm

Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

450 kr

måndag 2 juli 2018
kl 19:09:34

Reinhold Ljunggren

Läs mer om Reinhold Ljunggren