KONST / Litografier / Färglitografi 14246138
nr 1424 6138
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Signerad, numrerad 338/360. Färglitografi, bildmått: 27x37cm, yttermått inklusive ram: 41x51cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 11 oktober 2021
kl 20:28:45
10/10 20:52:31
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren