KONST / Litografier / Färglitografi 12422044

nr 1242 2044

Reinhold Ljunggren

(1920-2006), Sverige

Färglitografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 196/310. Motivet: 41x31 cm

Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.

Utrop:

800 kr

Såld:

350 kr

måndag 18 mars 2019
kl 18:47:36

4/3 00:52:44 1      300 kr
5/3 14:51:17 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 18 mar

Reinhold Ljunggren

Läs mer om Reinhold Ljunggren