KONST / Litografier / Färglitografi 12422147

nr 1242 2147

Reinhold Ljunggren

(1920-2006), Sverige

Färglitografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 280/360. Motivet: 28x40 cm

Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 18 mars 2019
kl 20:16:34

14/3 19:22:23 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 18 mar

Reinhold Ljunggren

Läs mer om Reinhold Ljunggren