KONST / Litografier / Färglitografi 13581188

nr 1358 1188

Reinhold Ljunggren

(1920-2006), Sverige

Färglitografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 105/150. Motivet: 31x18cm

Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.

Utrop:

600 kr

Såld:

500 kr

måndag 2 november 2020
kl 20:51:35

Reinhold Ljunggren

Läs mer om Reinhold Ljunggren