KONST / Litografier / Färglitografi 13581187

nr 1358 1187

Reinhold Ljunggren

(1920-2006), Sverige

Färglitografi, 2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerade, 200-upplaga. Motivet: 23x19-25x35cm

Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.

Utrop:

800 kr

Såld:

700 kr

måndag 2 november 2020
kl 19:44:12

Reinhold Ljunggren

Läs mer om Reinhold Ljunggren