KONST / Litografier / Färglitografi 12167097
nr 1216 7097
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Motiv från Trosa. Signerad, numrerad 105/260. Motivet: 30x51 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 12 november 2018
kl 18:08:01
12/11 18:03:54
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren