KONST / Litografier / Färglitografi 12746386
nr 1274 6386
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Man i Trosa. Signerad, numrerad 23/50. Motivet: 37x27 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 9 september 2019
kl 18:55:52
4/9 20:35:24
300 kr
9/9 18:33:32
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren