KONST / Litografier / Färglitografi 12771263
nr 1277 1263
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, "Eken, Dunö", signerad. Motivet: 34x51 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
måndag 30 september 2019
kl 20:05:41
300 kr
500 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
600 kr
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren