KONST / Litografier / Färglitografi 12319172
nr 1231 9172
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, "Augustikväll, trosa", signerad. Motivet: 31x42
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 28 januari 2019
kl 18:53:29
25/1 22:53:01
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren