KONST / Litografier / Färglitografi 8135405
nr 813 5405
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi , Reinhold Ljunggren (1920-2006), Slusscaféet, signerad 195/310. motivets mått: 40x31
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 11 mars 2013
kl 19:36:53
10/3 10:47:38
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren